hayata dair her şey..

hayata dair her şey..


25 Kasım 2013 Pazartesi

   BEN.. DAĞLAR KIZI REYHAN;

   SİZ, SEVGİLİ DOSTLARIMLA UZUN ZAMANDIR ANILARIMI YA DA GÜNCEL YAŞADIKLARIMI PAYLAŞMADIM,PAYLAŞAMADIM. SAKIN YANLIŞ ANLAMAYIN NE OLUR, HAYATIMDA BENİM İSTEĞİM DIŞINDA GELİŞEN BAZI OLAYLAR NEDENİYLE ÇOK ÜZÜNTÜLÜ GÜNLER GEÇİRDİM. DUYGULARINI EN UÇLARDA YAŞAYAN BİRİSİ OLARAK, KENDİMİ TOPARLAMAM DA BİRAZ UZUN SÜRÜYOR TABİİ Kİ. HALİ HAZIRDA "DOKUNSALAR AĞLAYACAK" DENİR YA.. İŞTE ÖYLEYİM.
   GEÇEN SENENİN SON BAHARINDA, DÖRT AYLIK BİR SÜREÇTE, DÜNYANIN EN GÜZEL DUYGUSU "ANNEANNE" LİĞİ BANA YAŞATAN CANIM TORUNUM "YAKIŞIKLIM-BERK"İ KAYBETTİKTEN SONRA ZAMAN EN İYİ İLAÇ DİYEREK ACILARLA YAŞAMAYI ÖĞRENDİM. BU SENE DE SONBAHAR; "BENİ HİÇ YORMAYIN,GEÇEN SENENİN ALTINA DEN DEN KOYUN" DEDİ.
BERK'İN GÜZEL ANNESİ VE YAKIŞIKLI BABASI YAKLAŞIK YİRMİ SENELİK BERABERLİKLERİNİ BİTİRMEYE KARAR VERDİLER. HER ŞEYİN BİR İLKİ VARDIR MUTLAKA AMA FARKLI FARKLIDIR, ACININ ÜZERİNE ACI OLUNCA DAYANMASIDA O KADAR BİR ACI OLUYORMUŞ. SEZEN AKSU'NUN DEDİĞİ GİBİ"HER AYRILIK BİR VURGUN, DEĞMEYİN YAŞLARIMA.. ÇİÇEKLERİM DÖKÜLÜR HER MEVSİM, SONRA YENİDEN AÇAR" TÜM AYRILANLARIN ÇİÇEKLERİNİN YENİDEN AÇMASINI GÖNÜLDEN DİLİYORUM.


HAYATTA HER ŞEY OLDUĞU GİBİ AYRILIKLAR DA OLACAK TABİİ.."BU BENİM BAŞIMA GELMEZ" SÖZÜNE NE KADAR HAZIRLIKLI OLSAK DA, GELDİĞİNDE SANKİ BÖYLE BİR ŞEY DUYMAMIŞIZ, BAŞKALARINA TALKIM VERİRKEN İYİYDİ DER GİBİ NİYE ŞAŞIRIP KALIYORUZ BİLMEM..! AMA ŞUNU ÖĞRENDİM; ACILAR İNSANI DAHA DA OLGUNLAŞTIRIYOR, TECRÜBE KAZANDIRIYOR.
   "LAST MOMENTS OF LOVE" BU MÜZİĞİ DİNLERKEN YÜREĞİMİ; ARD ARDA YAĞAN YAĞMURLARDAN TAŞIYAMAYACAĞI KADAR SUYLA DOLMUŞ, BİR AN ÖNCE KAPAKLARININ AÇILIP SALIVERİLMEYİ BEKLEYEN "BARAJ GÖLÜ" NE BENZETTİM.. BÜYÜK BİR HEYECANLA VE GÖZ YAŞLARIMIN REFAKATİNDE SALIVERDİM DUYGULARIMI, COŞKUN AKAN IRMAKLARDAN ÖZGÜR DENİZLERE KAVUŞMA MİSALİ..
   NE SONBAHAR SUÇLU, NE SUYU HAPSEDEN BARAJ GÖLÜ NE DE BARAJI TAŞIYABİLECEĞİNDEN FAZLA SUYLA DOLDURAN YAĞMUR.. 

HER BİRİNİ İNSAN OLARAK DÜŞÜNÜRSEK EĞER; YAŞANMASI GEREKİYORMUŞ DİYEREK KABULLENİP, SUÇLU ARAMAMAK EN İYİSİ GALİBA..
   SONBAHARIN; BİR YARGIÇ EDASIYLA HAKLARINDA TEK TEK HÜKÜM VERİP AĞAÇLARI TERK ETME CEZASINA ÇARPTIRDIĞI, KURUMUŞ SARARMIŞ BİR HALDE DALIYLA VEDALAŞARAK, RÜZGARLARIN HANGİ DİYARLARA SAVURACAĞINI BİLMEDEN TOPRAĞA DÖKÜLEN YAPRAKLARIN ARASINDAN.. YANİ SAKLANDIĞI YERDEN ÇIKTI DAĞLAR KIZI.. 

   SUÇLU YAPRAKLAR MI? YOKSA, ACIMASIZ MI SONBAHAR..
EĞER BU HAYAT YARIŞINDA DAHA YAŞAYACAK ÖMRÜM VAR İSE, SONBAHARLARA "PAS" DEME HAKKIMI KULLANIYORUM..
 

YENİDEN BULUŞTUĞUMUZA BEN ÇOK SEVİNDİM, UMARIM SİZLER DE AYNI DUYGUYU HİSSEDİYORSUNUZDUR.

DAĞLAR KIZI REYHAN

Hiç yorum yok: