hayata dair her şey..

hayata dair her şey..


5 Kasım 2013 Salı


BEN SANA AŞIK OLDUM

Bana ilk defa sarıldığın günü anımsadım,
Gece miydi??
Ya da ben öyle olsun istediğimden..
Kilitledim gözlerimi gözlerinin zindanlarına,
Anahtarını;
Yüreğinin dipsiz kuyularına attım..
Sen doldura dur sevgi kadehlerini peş peşe,
Sarhoş muyum??
Ben içtikçe sevgiden, günüm sarhoş gecem sarhoş..
Dudakların bassın mührünü ellerime, tenime,
Küçük bir buse hatırlanır, şarap tadında nahoş...
Kokun mu??
Sen kokuyorsun, bana özel burcu burcu,
Ben seni öyle sevdim bir tanem, müebbetim,
Müebbet, olamam gönlünden taburcu...
HASRET oldu adım, yanında sevgiler,
Topladıkça sepet sepet..
Ben sana aşık oldum bir tanem,
Bulamadım ne bir neden ne bir sebep...
Bu ilk değil son olacak kara sevdam,
Ömrümün kalanı sanadır sana "SON SEVDAM"


Dağlar Kızı Reyhan
********************************************************************
ALİCE HARİKALAR DİYARINDA

    Niye böyle bir başlık attım... Hayatımda çok değer verdiğim, hepinizin yazılarımdan da gıyaben tanıdığınız, komşudan öte benim canım manevi ablam ENGİN ABLA' yı, hikayede ki ALİCE'e çok benzetiyorum. Onunla birlikte yaşamak, inanın her günümüzü bir maceraya dönüştürüyor. Ne kadar samimi olursak olalım, yine de kendisinden izin alarak siz sevgili dostlarımla paylaşıyorum anılarımızı.
    Hepiniz hatırlıyorsunuzdur "ALİCE HARİKALAR DİYARINDA" çocuklarımızın en çok severek okuduğu resimli hikaye kitabıydı. Sadece çocuklarımız mı? Kendi adıma söyleyeyim ben çok severdim :)) Bir çoğunuzunda öyle olduğuna inanıyorum.
    Yıllar öncesinde hikayelerde yaşayan ALİCE; yıllar yıllar sonrasında ENGİN ABLA olarak dünyaya gelmiş, iyi ki de gelmiş... Bu yazımı sahurdan sonra balkonda yazıyorum, canım komşumun öksürüğünü duyuyorum; reflüsü var da yemek yeyip yatınca öksürük yapıyor. Kıyamam ona, onu çok seviyorum.
    Ramazandan önce, biricik ablam RUHİŞ, ENGİN abla ve ben DAĞLAR KIZI otele gittik, havuza giriyoruz. Biliyorsunuz havuzların bir tarafı sığ, diğer tarafı derindir. Havuzda o gün çok kalabalık, deniz dalgalı olduğunda herkes havuza hücum ediyor. Sığ tarafta su topu maçı var, su kaydırakları da o tarafta (bu ara da saat 05:44, hava aydınlandı, kuşların ötüşü harika)... 

    Ben önce girdim ki biraz müsaade etsinler de bizim iki sultan rahat geçsinler oradan diye animatör kız NADYA ile konuşuyorum. İnanın iki saniye bile geçmedi bağrışmalara kafamı bir çevirdim bizim ALİCE'i suyun içinden çıkarıyorlar. Başında volanlı şapkası; tabii ıslandığı için, o "ayna ayna var mı? bu dünya da benden güzel" diyen havası sönmüş. Günlük hayatında yeni gözlüğünü havuza girerken ise eskisini takar :)) Eski gözlüğünün arkasında korku dolu bakışlarla bakan gözlerini gördüm benim canım komşumun.
    Hani kaş göz arasında denir ya aynen öyle oldu. Ben şaşırmış vaziyette düşünüyorum ne ara oldu bütün bunlar... Hemen yanlarına koştum, ne oldu? dedim. Biraz kendisine geldikten sonra Engin abla olayı önce kısaca bir özetledi, "Ah komşucuğum GİTTİİİİM GELDİM" ben aptallaşmış vaziyette nasıl olsa Engin abla sağ salim diye şükrederek,  Ruhiş'i arıyorum neyse o da iyi ama kulağına su kaçmış söylenip duruyor. İkisi de; çok özür dileyerek ISLANMIŞ SIÇANA dönmüş :))))
    Bire bir görmenizi çok isterdim, bunlar iki yay burçları olarak neredeyse havuza kimseyi sokmayacaklar. Şu anda yazarken bile çok gülüyorum :))) Kimseyi havuza atlattırmıyorlar, yok o su sıçrattı, yok o su sıktı :)) Su sıkıyorlar diye çocukların elindeki su tabancalarını alıyorlar. Engin abla" kulağıma su kaççek sıkmasanız ya".. Ruhiş de"gidin bakayım biraz ileride oynayın" diye havuz da terör estiriyorlar :)) Yakında otelde kimse kalmayacak hatta bu iki yay burcunun yüzünden iflas bayrağını çekecek (Allah korusun)...

    Ben biraz yüzeceğim diyerek uzaklaşıyorum ki beraber olduğumuzu anlamasınlar diye, artık bütün bu olaylardan sonra herkes bizi tanıdı. Allah'tan müşteriler değişiyor, yenileri tanıyana kadar zaman kazanıyoruz. Ramazanda gitmediğimiz için, eski müşterilerden kalanlar olduysa rahat rahat atlayıp zıplıyorlardır.
    Sıcağı sıcağına "GİTTİİİİİM GELDİM" diye kısaca özetleyen Engin abla daha sonra günlerce dinleyeceğimiz, belki bir gün roman olarak yazabileceğim uzunlukta yaşanan olayın aslını ön söz olarak sizlere aktarayım. ALİCE ve RUHİŞ tam kaydırakların oradan geçerlerken arka arkaya kayan çocukların akıbetine uğramışlar. Sanki açık denizde köpek balığının saldırısına uğramış gibi "ayaklarımdan bir şey bana çarptı, gerisini hatırlamıyorum" diyen komşuma BEYAZ IŞIĞI gördün mü? diye sordum. Cevap "beyaz ışığa benzer bir şey gördüm" hani pek emin de değil :))))
    Geçirdiğimiz bunca olaydan sonra akşam üzeri benim de katıldığım RUMBA dansı herkesi keyiflendirdi. El çırparak eşlik eden ve beni çok sevdiği için ne yapsam beğenen Engin abla"en güzel sen yaptın sarı kuşum" diyerek beni onore etti . Ruhiş resmimizi çekmiş, gördüğünüz gibi her şeyimi sizlerle de paylaşıyorum sevgili dostlarım. ALİCE HARİKALAR DİYARINDA, başka bir hikayede buluşmak dileğiyle sizlere şimdilik hoşça kalın, sevgiyle kalın diyorum. Umarım yüzünüzde bir tebessümün nedeni de ben olmuşumdur.


DAĞLAR KIZI REYHAN


Hiç yorum yok: